Virtuvės interjeras

Virtuvės interjerasVirtuvė - viena populiariausių namų erdvių. Daugeliui virtuvė - ne tik maisto gaminimo vieta, bet ir valgomasis, todėl šios patalpos interjeras turi būti nepriekaištingas. Virtuvė tampa viso namo ar buto centru, kuriame ne tik verdama, bet ir bendraujama. Šiuolaikiniuose butuose dažniausiai virtuvė nėra griežtai atskirta nuo svetainės. Mažuose butuose, kur virtuvė ir kambarys bendri, erdves atskirti galima ne durimis ar sienomis, o slankiojama pertvara.

Virtuvės baldai turi atitikti buitinei technikai numatytas vietas bei erdvės išplanavimą. Baldai gaminami be jokių matmenų apribojimų. Patogu, kai darbo zonos yra apšviečiamos papildomais šviestuvais. Patartina nesusižavėti salonų ekspozicijose pristatomais ryškiais ir itin moderniais baldais. Jie nedidelių butų virtuvėse atrodys visiškai kitaip nei tikėjotės, mažins erdvę.

Viena iš šiuo metu vyraujančių virtuvės baldų mados tendencijų - fasadams naudojami tamsūs ir šviesūs tos pačios medžiagos atspalviai, durelės įrėminamos aliuminiu. Virtuvės baldų monochrominį spalvinį sprendimą pagyvina ryški stalviršio spalva ir kiti interjero elementai. Dėmesį patraukia netikėtas ir originalus skirtingų medžiagų bei faktūrų derinys. Matinės tonuotu ąžuolo lukštu ir blizgia plėvele dengtos fasadinės baldų plokstumos ne tik kontrastuoja tarpusavyje, bet ir subtiliai paryškina viena kitą. Dėka plačios lieto akmens stalviršių spalvinės gamos, šiuos virtuvės baldus lengva pritaikyti bet kokiame interjere.  Prancūziško kaimo dvasia alsuojantis virtuvės baldų komplektas. Fasadinėms plokštumoms naudojama plačių buko masyvo rėmų konstrukcija, užpildui - lukštu dengta medžio klijuotė. Baltos spalvos FAGUS segmentus siūloma derinti su jau įprastais sendinto medžio FAGUS segmentais.
Vieningą interjero nuotaiką padeda sukurti to paties stiliaus stalas ir kėdės.

Kadangi virtuvė projektuojama keliems ir keliolikai metų, J.Balsevičiūtės teiginiu, labai svarbu ją įrengti patogią, jaukią, atitinkančią kiekvieno gyvenimo būdą.
Virtuvės balduose montuojama buitinė technika, laikomi indai, įvairūs buitiniai prietaisai, ant jų gaminama, todėl svarbu, kad jie ne tik butų jūsų buto ar namo interjeras, bet ir būtų patogūs, t.y. atitiktų visus virtuvės baldų ergonominius reikalavimus. Ypatingą dėmesį dizainerė pataria atkreipti į baldų paviršių. "Pagrindinis reikalavimas stalviršiams, kad jie būtų atsparūs drėgmei, higieniški, - sako pašnekovė. - Laminatai lengvai prižiūrimi, universalūs, tačiau nėra labai atsparūs. Granitas atrodo elegantiškai, jo yra įvairių tekstūrų, tačiau jis bijo skysčio ir yra šaltas. Marmuras taip pat išraiškingas savo paviršiumi, bet neatsparus mechaniniam poveikiui, trapus, šaltas. Keraminių plytelių pranašumas - platus spalvų pasirinkimas, tačiau jų sujungimo vietose kaupiasi purvas, be to, jos nėra atsparios. Nerūdijantis plienas yra labai praktiškas, tvirtas, tačiau šalto paviršiaus, sunkiai prižiūrimas. Šiuo metu itin populiarus dirbtinis akmuo, kuris pasižymi visais anksčiau išvardintus pranašumais. Nuo natūralaus akmens jis skiriasi tuo, kad yra šiltas. Tačiau Lietuvoje ši medžiaga kol kas brangi". Dizainerė sako, kad dabar itin populiarios pakabinamos spintelės, kurių durelės atidaromos pakeliant į viršų. Jos patogios tuo, kad maksimaliai atsidaro, lengviau pasiekiami spintelėse esantys daiktai.
Data: 2009-02-01