Antikvariniai baldai

Antikvariniai baldai daiktaiAntikvariniai baldai - tai laiko ir žmogaus rankų nugludintos vertybės, turinčios istorinę ir meninę vertę. Šiuo metu atsiranda vis daugiau žmonių, norinčių pagyvinti namų interjerą senove dvelkiančiu baldu. Šie neįprasti ir originalūs antikvariniai baldai suteikia išskirtinumą, sukurdami savotišką ir jaukią namų atmosferą. Įsigiję antikvarinius baldus galėsite būti ramūs - tai investicija, turinti išliekamąją vertę, kuri laikui bėgant tik didės.

Šiuolaikiniame dinamiškame pasaulyje visi esame įsisukę į nesustojantį laiko ratą - miesto, darbų ritmą, dienos rutiną. Tačiau vis dažniau norisi susdabdyti laiką. Ieškome malonios aplinkos, įdomių ir šiltų žmonių bendravimo, vietos, kur nebūtų skubėjimo, triukšmo. Ieškome daikto, primenančio sustabdytas praeities akimirkas. Antikvarinės vertybės, atsiradusios skubančio žmogaus aplinkoje, padeda jam pasijusti praeities laiko šeimininku ir mėgautis dvelkiančia senovės ramybe.

Antikvariniai baldai - investicija

Šiandien pasaulyje žmonės šluote šluoja antikvarines vertybes. Didžiosios Britanijos organizacijos "Royal Institution of Chartered Surveyors" duomenimis, vertingų antikvarinių daiktų paklausa padidėjo penkis kartus. Įsigiję senovinių antikvarinių vertybių, žmonės tikisi apsaugoti savo pinigus nuo nuvertėjimo ir krizės. Tokia tendencija pastebima ir Rusijoje.

Jei antikvariatų patalpos didelės, ten galima įsigyti ir senovinių baldų, ir didesnių meno kūrinių. Tokių prekių kainos per daug nesiskiria nuo naujų daiktų piniginės vertės. Autentišką, seną XX amžiaus pradžios komodą uostamiesčio antikvariate galima įsigyti už du tūkstančius aštuonis šimtus litų. Tačiau toks daiktas tik senienų mėgėjui, o ne kolekcionieriui profesionalui. Baldų kainą lemia ne tik fizinė jų būklė, bet ir amžius, kada jie pagaminti. Tarkim, praėjusio amžiaus pradžios - dar prieškarinė sofa viename Klaipėdos antikvariate įkainota 5700 litų, o to paties laikmečio vokiečių dailininko paveikslo vertė siekia net 17 000 litų.

Dažnai į antikvariatus žmonės užsuka prieš šventes. Tvirtinama, kad didžiausio lankytojų srauto sulaukiama prieš Kalėdas. Tuomet ne tik artimiems žmonėms, bet ir draugams ieškoma dovanų. Anot parduotuvėlių savininkų, didžiausiu galvosūkiu daugeliui tampa dovana turtingam, išrankiam ir rafinuotą skonį turinčiam asmeniui. Tokiu atveju dažniausiai perkamos auksinės monetos. Taip pat sendaikčių parduotuvėlėse galima rasti kavamalių, gramofonų, fajanso ir porceliano gaminių, vazų, retesnių laikrodžių, skambalų ir net sagų.

Į klausimą kokį daiktą galima laikyti antikvariniu, daugelis antikvarų arba kolekcinikų atsako, kad tai visi daiktai, kuriems daugiau negu penkiasdešimt metų. Knygos antikvarinėmis vertybėmis pripažįstamos tik tada, kai turi ne mažiau nei šimtą metų. Tačiau tikroji antikvarinio daikto vertė auga su kiekvienais metais. Tokie antikvariniai daiktai į žmonių namus patenka skirtingais keliais. Patys seniausi būdai - paveldėjimas, t.y. daikto perdavimas iš kartos į kartą, ir kolekcionavimas. Kaip tikslinga veikla kolekcionavimas paplito 14-15 amžiuje.
Data: 2009-04-07